Pobiegnij z nami na Parkrunie!

Co to jest Parkrun?

Są to cykliczne biegi na dystansie 5 km odbywające się w każdą sobotę o godz. 9.00 w 19 krajach na świecie, od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię. Zaczęło się 2 października 2004 roku w Londynie w Bushy Park, kiedy to grupa 13 śmiałków spontanicznie zebrała się i pobiegła ów dystans. Przez blisko 14 lat zarejestrowało się na świecie ponad 4 miliony uczestników, a regularnie co sobotę pojawiają się setki tysięcy. W Polsce do tej pory dochowaliśmy się 53 lokalizacji, między innymi we Wrocławiu, gdzie spotykamy się obok Jazu Opatowickiego na Bartoszowicach przy ulicy Braci Gierymskich 156. Pod koniec czerwca dołączy w nasze szeregi 54 lokalizacja w Chełmie. Na czym polega fenomen Parkrun? Biegamy każdy swoim tempem, więc mogą nas odwiedzać zarówno początkujący biegacze, jak i zawodowcy. Udział w biegu nic nie kosztuje a mamy własny pomiar czasu! Spotykamy się co tydzień przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. Wymagana jest jedynie wcześniejsza i darmowa rejestracja na stronie internetowej oraz przyniesienie ze sobą wydrukowanego kodu uczestnika. Wyznajemy zasadę: „brak kodu = brak wyniku”. Rejestracja jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w wybranej lokalizacji Parkrun w Polsce lub na świecie!

Zachęcamy również tych, którzy nie mogą biegać, aby przybyli i wsparli nas w roli wolontariuszy. Wolontariat jest dość prosty i nie trzeba specjalnego przeszkolenia. Można go zaliczyć również w ramach WF-u dla studentów lub jako praktyki!

2 czerwca będziemy obchodzić piątą rocznicę powstania lokalizacji Parkrun we Wrocławiu. Do tej pory odbyło się blisko 260 edycji, w których uczestniczyło około 2200 biegaczy, średnia liczba uczestników na bieg wynosi prawie 54 osoby, a rekord frekwencji zanotowaliśmy w wysokości 186 osób!

Więcej informacji można znaleźć na stronie parkrun.com lub parkrun.pl. Zapraszamy!

 

Tekst: Grzegorz Bartczak

Post Author: naszeosiedle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.