Nowy lokal dla Rady i mieszkańców

W wyniku zaangażowania naszych Radnych – zwłaszcza Pani Iwony Jędrychowskiej i Damiana Wojciecha Dudały, a także licznych radnych, którzy wraz z mieszkańcami zbierali podpisy, miło mi przekazać Państwu , że Rada Osiedla dostała informację o oddaniu nam w użytkowanie budynku przy ulicy Potebni 41 ( wcześniej był tam sklepik spożywczy w miejscu dawnych garaży).

Rada zamierza realizować tam cele prospołeczne – organizując zajęcia edukacyjne różnego typu, zajęcia ruchowe, kulturalne, plastyczne.

Pragniemy też stworzyć warunki do pełnego wykorzystania obiektu jako miejsca spotkań i działań na rzecz seniorów oraz innych grup społecznych (np. mam z małymi dziećmi). Chcielibyśmy, by przekazywany nam budynek stał się strefą integracji międzypokoleniowej.

Aby to osiągnąć potrzebny jest remont. Obiekt nie ma dobrze rozwiązanej strefy wejściowej, nie ma ogrzewania, odpowiedniego doświetlenia  i wielu innych rzeczy. Miasto zaoferowało, że dokona stosownego remontu. Przesłaliśmy im trzy warianty rozwiązań (opracowane przez radną Jowitę Gross-Mazurską) optymalnych dla nas, z czego miasto wybrało ten prezentowany poniżej. Na czerwono zmiany budowlane, które trzeba wykonać. Mamy nadzieję, że remont uda się przeprowadzić szybko i sprawnie, aby obiekt mógł służyć nam wszystkim jak najprędzej.

 

 

 

 

 

 

 

 

tekst: Jowita Gross-Mazurska

zdjęcie: Mateusz Janusz

Post Author: naszeosiedle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.