Co to jest KZI? Jakie projekty zostały zgłoszone na Wielkiej Wyspie?

Karty Zadań Inwestycyjnych (KZI) to szansa dla Rad Osiedli, aby z puli budżetu miasta realizować inwestycje osiedlowe. Z tej możliwości Zarząd Osiedla korzysta corocznie. Każda Rada Osiedla może wnioskować o realizację trzech zadań inwestycyjnych.

Obecnie wiadomo, że w tej tzw. puli dla inicjatyw inwestycyjnych Rad Osiedli Wrocławia znajduje się kwota w wysokości 3 mln. zł. Dla 48 Rad Osiedli. Wiadomo więc, że nie spełnimy potrzeb inwestycyjnych naszego Osiedla. Nie ma także pewności, że zgłoszone przez nas zadania inwestycyjne zostaną przyjęte do realizacji.

Na podstawie przygotowanych Kart Zadań Inwestycyjnych opracowanych przez radnych pp. Olgę Dokowicz, Iwonę Jędrychowską, Damiana Wojciecha Dudałę oraz Mateusza Janusza, Zarząd Osiedla złożył następujące wnioski do realizacji na rok 2018:

 • Kompleksowe zagospodarowanie placu w sercu Sępolna
  Obszar ograniczony ulicami Kosynierów Gdyńskich, Ks. Brzóski, Partyzantów. Pragniemy doposażyć kompleksowo ten plac zabaw, by mogły na nim bawić się dzieci w różnym wieku.
 • Wymiana nawierzchni ul. Olgi Boznańskiej na dwóch odcinkach na Biskupinie
  Proponowana inwestycja dotyczy dwóch odcinków ul. Olgi Boznańskiej:

  1. od ul. F. Pautscha do ul. A. Orłowskiego
  2. od ul. H. H. Rodakowskiego do ul. J. Stanisławskiego
 • Plac zabaw z elementami sportowymi i strefą relaksu w Parku Szczytnickim przy ul. Dembowskiego
  Lokalizacja: Park Szczytnicki przy ul. Dembowskiego między ul. Tramwajową a Kosiby (w pobliżu planowanego skrzyżowania ul. Dembowskiego z Aleją Wielkiej Wyspy). W tym miejscu był kiedyś plac zabaw, wnieśliśmy o jego przywrócenie.
W połowie stycznia będzie znany rezultat. Zatem czekamy!

opracowanie: Iwona Jędrychowska

Post Author: naszeosiedle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.