Śniadanie – jak nie w domu to gdzie?

Czy istnieje oferta śniadaniowa na naszym osiedlu? Problem ten poruszyła na forach naszego osiedla Pani Kasia, która niedawno przeniosła się na Sępolno z Birmingham, przedstawiciel handlowy, dla której rano taka opcja zjedzenia poza domem, albo kupienia szybko na wynos jest istotna. Ku naszemu zaskoczeniu oferta śniadaniowa nie jest wcale taka znikoma, i tak:

1. Piekarnia Hert oferuje 4rodzaje kanapek min z łososiem, do tego kawa za 2 zł z Expressu.

2. Piekarnia ,,Biskupin” otwarta od godziny 6-ej ma dla swoich gości trzy rodzaje kanapek: z twarożkiem, z szynką i serem i warzywami, oraz fit z gruboziarnistego pieczywa z pomidorem i mozzarellą.

3. Bufet na Braci Gierymskich przy Wyspie Opatowickiej (w starych budynkach JTT) oferuje przepyszne duże bułeczki między innymi wypchane sałatą serem, szynką, ogórkami za 3,50 zł.

4. ,,Ciepło – Zimno” na Dembowskiego – Czynne od 10 do 19 (w poniedziałek od 12). W  menu zimowym czyli od początku października mamy kanapki od poniedziałku do piątku, w tygodniu oraz w weekendy tosty (klasyczne z szynka i pieczarkami a także z mozzarellą pomidorem i pesto oraz z kurczakiem camembertem i czerwonym pesto), oczywiście kawa i samodzielnie pieczone ciasta.

5. Piekarnia Magdalenka na Emilii Plater od 8-ej rano – kawka z ekspresu, słodkie bułki, a nie na słodko- można dostać cebularze i bułki z serem i pieczarkami.

6. Mały sklep przy pętli tramwajowej na Sępolnie – drożdżówki, kanapki z wędliną a nawet wegetariańskie pizzetki.

Osiedle Olimpia Port reklamuje się jako okolice Sępolna, więc również tam sprawdziliśmy ofertę i tak:

7. ,,Jak u babci bistro” – codzienne oferuje pełne śniadania od godziny 9:00.
Do wyboru: polskie (pieczona kiełbaska z cebulką, pomidorki, serek, szynka), kontynentalne (jajeczniczka, mini sałatka z serem i własnej produkcji pasztet), francuskie (croissanty i zapiekany tost francuski), angielskie (frankfurterki, bekon, jajko sadzone), norweskie (łosoś wędzony, serek biały, mini sałatka). Do tego kawa, herbata lub świeżo wyciskany sok oraz pieczywo własnego wypieku.

Mamy nadzieję, że doczekamy się większej ilości takich miejsc, gdzie dzień będzie można zacząć od ciepłej kawy i pysznego śniadania.

reaserch: Katarzyna Ciężar

tekst: Jowita Gross-Mazurska

Post Author: naszeosiedle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.